Kształtki mosiężne – właściwości, zastosowanie

Kształtki mosiężne – właściwości, zastosowanie

Kształtki mosiężne są uniwersalnymi elementami montażowymi, które zazwyczaj wykorzystywane są w instalacjach wodnych, grzewczych oraz gazowych. Ich właściwy dobór ma największy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Materiał,  z którego kształtki mosiężne zostały wykonane ma wiele zalet. Po pierwsze mosiądz ma właściwości antybakteryjne. Z tego względu wszędzie tam, gdzie higiena jest niezwykle ważna, stosowane są systemy kształtek i łączników właśnie z mosiądzu. Są niezwykle trwałe oraz odporne na wiele czynników zewnętrznych. Ich dużym atutem jest odporność na korozje, która gwarantuję wysoką szczelność połączenia. Do ścianek kształtek mosiężnych nie przylega kamień wytrącający się z twardej wody. Oznacza to, że elementy zachowują drożność przez cały czas ich użytkowania. Kształtki z mosiądzu są odporne także na promieniowanie słoneczne, wysokie ciśnienie oraz wysoką temperaturę.

Nyple, mufy, złączki, redukcje mosiężne

Do kształtek mosiężnych proterm.sklep.pl zaliczyć można miedzy innymi: nypel mosiężny, mufa mosiężna, złączka mosiężna oraz redukcja mosiężna. Wszystkie te kształtki wykonane są z mosiądzu, dlatego też gwarantują doskonałą szczelność. Nypel mosiężny przeznaczony jest do łączenia wybranych elementów rurociągu, do równoległego łączenia rur oraz do podłączenia ich do sieci urządzeń zewnętrznych. Posiada on z obu stron gwinty zewnętrzne, a na środku płaski pierścień, który ułatwia wkręcanie kluczem. Innym przykładem spośród kształtek mosiężnych jest mufa mosiężna, która charakteryzuje się większą wytrzymałością na zginanie i pękanie. Ma ona kształt tulei, dzięki czemu w łatwy sposób łączy rury.

mosiężne zawory

Szeroki wybór złączek mosiężnych!

Do trwałego i solidnego połączenia rur z innymi elementami instalacji hydraulicznej wykorzystuję się złączkę mosiężna. Gwarantuje ona dużą trwałość i żywotność całej instalacji hydraulicznej. Spośród kształtek mosiężnych wyróżnić można także redukcje mosiężną. Ma ona za zadanie zmniejszenie średnicy rur w celu wyprowadzenia przyłącza. Znajduję również zastosowanie, gdy trzeba przyłączyć do sieci wymagane urządzenia, głownie wodomierze i ciśnieniomierze. Redukcja mosiężna daje możliwość szczelnego połączenia elementów o różnych średnicach przy minimalnym nakładzie pracy i jednoczesnej oszczędności czasu.

 

Trwałe kształtki mosiężne!

Wszystkie kształtki mosiężne zapewniają trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne połączenia, co gwarantuje bezawaryjne, niczym niezakłócone działanie instalacji. Dzięki swoim właściwością kształtki mosiężne są tak często wykorzystywane w różnych instalacjach. Gwarantują dobrą drożność oraz szczelność wszystkich instalacji hydraulicznych, grzewczych oraz gazowych. Właściwy dobór oraz dopasowanie kształtek mosiężnych jest gwarancją bezawaryjności całej instalacji hydraulicznej.

One thought on “Kształtki mosiężne – właściwości, zastosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jedenaście =