Baterie umywalkowe ścienne czy stojące?

Baterie umywalkowe ścienne czy stojące?

Na rynku dostępnych jest cały szereg baterii umywalkowych. Spośród nich najczęściej wybierane są baterie umywalkowe ścienne oraz baterie stojące. Czym różnią się one od siebie i jaki typ baterii wybrać do swojej łazienki?

Nowoczesne baterie umywalkowe ścienne

Ścienną baterię umywalkową wybierają wszyscy ci, którzy stawiają na estetyczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązania. Ten typ baterii jest umieszczany na ścianie. Takie rodzaje baterii sprawdzają się przy głębokich misach o dużych rozmiarach. Umywalkowe baterie ścienne https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-scienne-c160 posiadają szereg istotnych zalet. Przede wszystkim są one łatwe w utrzymaniu czystości. Takie modele baterii umywalkowych stosowane są również często w niewielkich łazienkach. Wszystko dlatego, że baterie umywalkowe ścienne zajmują niewiele miejsca, stwarzając jednocześnie możliwość ustawienia kosmetyków na umywalce.

bateria umywalkowa sztorcowa

Bateria umywalkowa stojąca – zalety i wady

Ten typ baterii posiada również swoich zwolenników i przeciwników. Przy wyborze baterii umywalkowej stojącej należy wziąć pod uwagę fakt, że jest ona osadzona na obszarze umywalki, co powoduje, że ustawienie na umywalce kosmetyków może być utrudnione. Co więcej, kształt baterii i krótka wylewka powodują, że ten typ baterii jest wykorzystywany wyłącznie w płytkich umywalkach o niewielkich rozmiarach. Takie baterie łazienkowe posiadają również swoje zalety. Dzięki nim woda nie przedostaje się bowiem na ściany i nie chlapie podłogi.

Jak wybrać baterie do swojej łazienki?

Wybierając typ baterii do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Będą to m.in. uwarunkowania techniczne. Jak już zostało wspomniane, kształt baterii i jej wielkość powinny zostać dopasowane do rodzaju umywalki. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na wysokość przyłącza, znajdującego się w naszej łazience. Baterie stojące sprawdzą się wówczas, gdy przyłącze wychodzi z podłogi lub też zostało umieszczone w jej pobliżu. Z kolei baterie umywalkowe ścienne mają przyłącze nieco wyżej. Wybierając rodzaj baterii ściennych czy stojących, warto zwrócić uwagę na ten aspekt, by nie musieć dokonywać dużych przeróbek. Są one oczywiście możliwe do wykonania, choć koszty takiej inwestycji mogą być dość spore.

łazienkiabc.pl – tu kupisz baterie ścienne umywalkowe do łazienki

W tak dużej ilości modeli umywalkowych baterii łatwo się pogubić. Dotyczy to zwłaszcza osób, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z tym właśnie zagadnieniem. Dlatego też wybierając typ baterii warto zaufać specjalistom, posiadającym odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Tacy profesjonaliści tworzą zespół sklepu ŁazienkiABC. Tutaj zakupić można każdy typ baterii łazienkowej, np.:

  • baterie umywalkowe stojące,
  • baterie umywalkowe ścienne,
  • baterie umywalkowe podtynkowe

oraz wiele innych produktów, niezbędnych do wyposażenia nowoczesnych łazienek. Warto skorzystać z tak szerokiej oferty i możliwości profesjonalnego wsparcia, jeśli szukasz baterii umywalkowych najwyższej jakości od wiodących producentów z kraju i zagranicy.

One thought on “Baterie umywalkowe ścienne czy stojące?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + dziewiętnaście =